ODWOŁANE: Teatr Qfer „Mała Syrenka”

Kapitan Gary wraca po rocznym rejsie do lubej Różyczki. Ofiaruje jej prezent - muszlę z Wysp Koralowych, która szumi o losach Małej Syrenki - córki króla mórz Trytona i jej przyjaciela – Małego Żółwika.
 
Syrenka uwielbia zwiedzać wraki i szukać ludzkich skarbów. Tęskni za poznaniem świata, który jest na powierzchni wód. Pewnego dnia, podczas burzy, ratuje tonącego Księcia i zakochuje się w nim. By być blisko ukochanego, szuka pomocy u Wiedźmy Morskiej, która za cenę pięknego głosu Syrenki zamienia jej ogon na nogi. Wyrzeczenie zostaje nagrodzone. 
 
W spektaklu nie ma cienia posępnego nastroju, który odczuwamy, czytając baśń Andersena. Przedstawienie toczy się wartko, tanecznie, z humorem. Okraszone jest pięknymi, melodyjnymi piosenkami w żeglarskim klimacie i ilustracjami muzycznymi: słychać grzmoty, błyskawice, szum fal, śpiew mew, odgłosy morskiej głębiny.
 
Scenografia ma kilka odsłon: statek Kapitana Gary’ego, podmorska kraina króla Trytona, Plaża.
 
Aktorzy wykorzystują różnorodne techniki lalkowe: marionetka - Król Tryton, Sycylijka – Mała Syrenka, Książę, pyskówka - Wiedźma Morska, pacynka - Żółwik.
 
Klasyczna baśniowa konwencja, nastrojowa muzyka i wyeksponowany wątek przyjaźni między Syrenką, a Żółwikiem wpływają na przyjazny dzieciom klimat spektaklu.
 
 
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
Ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47