ODWOŁANE: Paweł Król - FIKSUM DYRDUM

Wraz z nadejściem wiosny w naszej galerii zagości prawdziwie wiosenny i pogodny klimat, a to za sprawą wystawy prac Pawła Króla. Dobrze znacie już jego twórczość z przestrzeni publicznej. W ubiegłym roku jego plakat promował festiwal FETA. Momentami zabawne, a przede wszystkim pełne niezwykłych bohaterów grafiki, obrazy, kolaże i eksperymenty to właśnie wystawa „Fiksum Dyrdum”.


„Fiksum Dyrdum" to wystawa prezentująca szereg technik plastycznych, do których chętnie sięgam, takich jak malarstwo, grafika, rysunek, plakat, kolaż tradycyjny i cyfrowy. Chciałbym pokazać mieszankę moich inspiracji, zajawek, motywów i mniej lub bardziej udanych eksperymentów artystycznych. Mam nadzieje wywołać u Państwa emocje towarzyszące tworzeniu tych prac. Po prostu Fiksum Dyrdum.
Zapraszam serdecznie. Paweł.”


UWAGA!
Podczas wernisażu odbędzie się aukcja charytatywna. Zlicytowany zostanie rysunek, który stał się bazą dla plakatu FETY 2019.


DRESS CODE:
Na wernisażu obowiązywać będzie dress code: Prosimy ubierzcie się w PASKI. Jak fiksum dyrdum, to fiksum dyrdum. :)


___________________


PAWEŁ KRÓL
Studia na Wydziale Edukacji artystycznej akademii Pedagogicznej w Krakowie 1998–2003.
Artysta zajmujący się malarstwem, grafiką, plakatem i ilustracją. Wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Finalista wielu konkursów plastycznych m.in. zwycięzca konkursu na plakat dla Festiwalu Transatlantyk w 2014 oraz konkursu na plakat dla Festiwalu Feta w Gdańsku w 2019. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Nagrodzony na Biennale Plakatu w Katowicach.
Więcej informacji o Pawle Królu i jego pracach na oficjalnej stronie: https://www.pawelkrolart.com


____________________


Wystawa potrwa do: 15 kwietnia 2020 r. Będzie ją można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.


Wstęp wolny


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Wystawa