Koncert: JAVVA i Good Night Chicken

Music Is The Weapon i "Plama" Gdański Archipealg Kultury zapraszają na kolejny koncert. Zagrają nasi starzy znajomi z zespołu JAVVA oraz Good Night Chicken, których poprzednia płyta została wydana właśnie przez Music is The Weapon. Szykuje się zatem bydgoski wieczór w Gdańsku. Będzie gitarowo, ale też tanecznie. Obecność obowiązkowa.
 
JAVVA

Zespół JAVVA to czterej doświadczeni muzycy obecni na polskiej scenie niezależnej od ponad dwóch dekad (m.in. HokeiXenonyAlameda 2, 3, 4 i 5T'ien LaiContemporary Noise QuintetSomething Like Elvis). Eksplorują niezbadane rejony wysuszonej rdzą, tanecznej psychodelii. Postanowili zderzyć ze sobą ekspresję z precyzją, punkową energię i spontaniczność z doświadczeniem oraz hałas z popowymi melodiami.
 
Rytm, groove oraz muzyka świata - nie ta kojarzona ze Stingiem czy Peterem Gabrielem, lecz zwrócona w stronę afrykańskich wsi i złomowisk - to podstawowe elementy definiujące brzmienie JAVVY.

Debiutancki album odwołuje się do technologicznego, społecznego i ekologicznego przełomu charakterystycznego dla drugiej dekady XXI wieku.
 

Javva w składzie:
Bartek Kapsa – perkusja
Łukasz Twix Jędrzejczak - voc, synth
Mikołaj Zieliński - bas, chórken
Piotrek Bukowski – gitara
 
"Balance of Decay" (winyl, cd, digi) ukazała się 6 września 2019 nakładem Anteny Krzyku.
 

Powstał teledysk do utworu “Kua Fu”.
https://www.youtube.com/watch?v=ZvP1owlWY1U
 
Cały album:
https://javva.bandcamp.com/
 

Good Night Chicken
 
Power psychedelic garage surf noise fun pop trio z Bydgoszczy. Działają od 2013 roku, zespół współtworzą Artur Kujawa (gitara, wokal, zabawki), Tomek Gołda (perkusja, szczotki, grzechotki) i Dawid Burlikowski (bas, chórki, synciaki). Poruszają się w morzu muzyki gitarowej z nastawieniem żagli w stronę psychodeliczną, pełną pogłosów, magii i dymu.
 
Wydali kilka albumów, ich ostatni "You Like The Taste, Don't You?" (2018) pod szyldem wytwórni Music Is The Weapon ograli w kraju na wielu koncertach, były to m.in. Off Festival w Katowicach, Lado w Mieście w Warszawie, Music Is The Weapon Fest w różnych miejscach lub legendarny festiwal Baraque w Wołowie. Po rozszerzeniu składu, zmianie polityki językowej tekstów, otwarciu czakr i osiągnięciu następnej gęstości wibracji wydali najnowszy album "Eudajmonia" pod własną banderą wydawniczą - label Prądy.
 
Album:
www.youtube.com/watch?v=5W5VxZBO35Q
https://goodnightchicken.bandcamp.com/
open.spotify.com/album/703FvwqJeUxeYUuDkqN9iA?si=A7YDrUosSXCZY70B4ZNDQ

Singiel:
"Pod moim łóżkiem już nie ma potworów"