„Boże mój!” - nowy spektakl w Teatrze w Blokowisku

Zapraszamy na nowy spektakl w repertuarze Teatru w Blokowisku.


Teatr Zielony Wiatrak


„Boże mój!”


na podstawie sztuki „Oj Elochim!” Anat Gov


 


tłumaczenie: Agnieszka Olek


reżyseria: Marek Brand


scenografia: Anna Molga


muzyka: Paweł Zagańczyk


obsada: Magdalena Żulińska, Jacek Majok


 


Pewnego dnia w gabinecie psychologicznym, prowadzonym przez samotnie wychowującą autystycznego syna Ellę, zjawia się pacjent, który przedstawia się jako... Bóg. Pogrążony w depresji nie chce już czuwać nad światem. Czy psycholożka-ateistka jest w stanie odwieść go od decyzji zniszczenia świata? „Boże mój!” to pełna zwrotów akcji i ciekawych dialogów tragikomedia o potrzebie miłości i poświęcaniu się dla dobra innych, wystawiana z wielkim powodzeniem na wielu światowych scenach teatralnych. 


Premiera spektaklu miła miejsce  9 września 2016 w Teatrze Miniatura.


 


Anat Gov (1953–2012)


Izraelska dramatopisarka, autorka scenariuszy telewizyjnych, tłumaczka. Po ukończeniu studiów na wydziale teatru Uniwersytetu w Tel Aviwie przez wiele lat pisała scenariusze do izraelskich programów satyrycznych. Jest autorką dziewięciu sztuk teatralnych, z których dwie – „Najlepsze przyjaciółki” i „Pan domu” – otrzymały nagrodę dla najlepszej komedii w 1999 i 2004 roku. Przetłumaczyła „Via Dolorosa” Davida Hare’a i „Matkę Courage i jej dzieci” Bertolda Brechta. Była również felietonistką dziennika „Yedioth Ahronoth” oraz jedną z założycielek organizacji Ezrat Nashim, zajmującej się ofiarami przemocy seksualnej.


Komedia „Boże mój!” miała światową prapremierę w Teatrze Cameri w Tel Aviwie 27 marca 2008 roku w reżyserii Edny Mazii. Była również wystawiana w Argentynie, Włoszech, Brazylii, Niemczech, Polsce, Rosji i Panamie.


 


Bilety: 20 zł


Rezerwacje miejsc: tel. 58 557 42 47 i marek.brand@plama.art.pl


Wstęp Wstęp płatny
Kategoria Teatr/Taniec