Zajęcia stałe w Plamie GAK

01.10.2020 r. – 31.05.2021 r.

 

           

            Tradycyjnie w październiku startują zajęcia stałe w „Plama” Gdański Archipelag Kultury na gdańskiej Zaspie (ul. Pilotów 11). W tym roku w trosce o Państwa bezpieczeństwo w nieco zmienionej formule ale tylko do czasu odwołania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.  

Wszystkich czekających na spotkanie osobiste spotkanie ze sztuką zapraszamy do naszych pracowni: muzycznej, plastycznej i ceramicznej. Spotkacie dobrze znanych i lubianych oraz nowych inspirujących instruktorów. Do naszego grona dołączyli Ewelina Wajgert - ilustratorka książek, graficzka i podróżniczka; Czesław Fankindejski – artysta rzeźbiarz; oraz Marek „Ajssu” Malinowski, multiinstrumentalista, instruktor, muzyk trójmiejskiego zespołu Cocodjembe.

 

 

PROGRAM ZAJĘĆ

 

PONIEDZIAŁEK:

 

16.00 – 18.00 Ceramika (instr. Wioletta Ulatowska)
18.30 – 20.30 Ceramika (instr. Wioletta Ulatowska)

17.00 – 20.00 Linoryt – starsza młodzież i dorośli (instr. Ewelina Wajgert)

 

17:30-20:00 Świetlica Kreatywna – różnorodne, tematyczne warsztaty artystyczne w ramach projektu „Twój wymarzony dom kultury” – cotygodniowe zapisy na poszczególne warsztaty.

Więcej informacji: FB/GAK Plama.

 

WTOREK:

 

11.00 – 14.00 Tkanina artystyczna – dorośli (instr. Anna Niewiarowska – Zawilska)

16.00 – 18.00 Ceramika (instr. Mikołaj Wyszkowski)
16.30 – 18.30 Plastyka – kreatywne zajęcia plastyczne dla starszych dzieci - klasy IV-VI (instr. Ewelina Wajgert)
18.30 – 20.30 Ceramika (instr. Mikołaj Wyszkowski)


ŚRODA:

 

15.00 – 17.00 Rysunek, malarstwo –młodsza młodzież (instr. Czesław Fankindejski)
16.00 – 18.00 Ceramika (instr. Mikołaj Wyszkowski)

18.30 – 20.30 Warsztaty gry na bębnach – starsza młodzież i dorośli (instr. Marek Malinowski)

17.00 – 20.00 Rysunek, malarstwo – starsza młodzież i dorośli (instr. Czesław Fankindejski)

18.30 – 20.30 Ceramika (instr. Mikołaj Wyszkowski)


CZWARTEK:

 

16.00 – 18.00 Ceramika (instr. Wioletta Ulatowska) 

18.30 – 20.30 Ceramika (instr. Wioletta Ulatowska)

 

PIĄTEK:


15.00 – 20.00 Ceramika odrabianie zajęć ceramicznych

 

----------------------------------------

O ZAJĘCIACH

 

Linoryt – (instr. Ewelina Wajgert)

Linoryt to technika druku wypukłego wywodząca się z drzeworytu. Zalicza się do technik grafiki artystycznej. Grafikę uzyskuje się przez odbicie matrycy na papierze. Warsztaty oferują poznanie tej oraz pokrewnych technik i wprowadzenie do druku wklęsłego. Nauczymy się, w jakiej technice mógłby tworzyć Durer, gdyby żył w czasach linoleum, co w życiu grafika ułatwił Pablo Picasso, jak różnicować tony, operując jedynie śladem czerni i bieli, jak łączyć kolory i kontrolować stopień dobicia odbitki, jak stworzyć matrycę z materiałów recyclingowych, co to jest monotypia, w jaki sposób sygnować odbitki, zrozumiemy, czym jest nakład grafik i czym się różnią poszczególne odbitki, co to jest monoprint, wykonamy eksperyment twórczy oraz przeżyjemy wspólnie wiele, wiele innych graficznych przygód.

O prowadzącej:

Ewelina Wajgert – ilustratorka, graficzka, malarka, fotografka.  Absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Grafiki, specjalizacja ilustracja, aneks linoryt; oraz  Liceum Plastycznego w Supraślu (technik plastyk). Jej prace były wystawiane w Polsce, Francji, Szwecji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  Inspiracje czerpie z natury. Z zamiłowania podróżniczka.

 ----------------------

Tkanina artystyczna (instr. Anna Niewiarowska – Zawilska)

Na zajęciach z tkaniny artystycznej powstają prawdziwe dzieła, które mogą być chlubą każdego wnętrza. Tkaniny wykonywane są z sizalu, wełny oraz innych nietypowych materiałów.

 ------------------------

Ceramika PON / CZW (instr. Wioletta Ulatowska) - chwilowy brak miejsc

Zajęcia prowadzi absolwentka wydziału rzeźby ASP w Gdańsku od 22 lat pracująca jako pedagog z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieżą oraz dorosłymi. Pracownię ceramiczną w Plamie prowadzi od 1997 roku. Jej autorski program edukacji ceramicznej skierowany jest do osób rozpoczynających swoje doświadczenia z ceramiką, jak i dla osób rozwijających swój warsztat technologiczny i artystyczny. Każdy uczestnik zajęć może oczekiwać indywidualnego podejścia w procesie realizacji własnych pomysłów.

Zadania podzielone są na: poznanie technik lepienia, formowania naczyń oraz na sposób ich zdobienia. Proces realizacji zadania ceramicznego to proces myślenia o przedmiocie - jego kształcie, formie, fakturze i kolorze. W ceramice nie ma sztywnych reguł, więc każdy ceramik w końcu z łatwością znajdzie swój własny styl, w którym łącząc zasady budowania i konstruowania będzie mógł zrealizować pomysły.

----------------------------

Ceramika WT/ŚR (instr. Mikołaj Wyszkowski)

Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Każdy uczestnik zajęć może oczekiwać indywidualnego podejścia w procesie realizacji własnych pomysłów.

Zadania podzielone są na: poznanie technik lepienia, formowania naczyń oraz na sposób ich zdobienia. Proces realizacji zadania ceramicznego to proces myślenia o przedmiocie - jego kształcie, formie, fakturze i kolorze. W ceramice nie ma sztywnych reguł, więc każdy ceramik w końcu z łatwością znajdzie swój własny styl, w którym łącząc zasady budowania i konstruowania będzie mógł zrealizować pomysły.

-----------------------------------------

Plastyka dla dzieci (instr. Ewelina Wajgert)

Program zajęć to szeroka edukacja w zakresie plastyki. Różne techniki, podstawowe pojęcia z dziedziny sztuki plastycznej. Atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu dająca możliwość rozwoju talentu i nabywania nowych umiejętności.

Zajęcia poprowadzi Ewelina Wajgert – graficzka, ilustratorka, malarka, fotografka, podróżniczka. Absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2012) na Wydziale Grafiki, specjalizacja ilustracja, aneks linoryt; oraz  Liceum Plastycznego w Supraślu (technik plastyk). Jej prace były wystawiane w Polsce, Francji, Szwecji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  Od lat prowadzi warsztaty z dziećmi.

Inspiracje czerpie z natury. Kocha zwierzęta, a wolnym czasie poszukuje ich np. w odległej dżungli! Z dziećmi chętnie dzieli się ciekawostkami na temat zwierząt i odwiedzanych miejsc, a podczas warsztatów zachęca do poznawania różnych kultur oraz flory i fauny z najróżniejszych punktów naszego globu.

 --------------------------------

Rysunek, malarstwo (instr. Czesław Fankindejski)
Marzysz o rysowaniu lub malowaniu?! masz już warsztat lub chcesz zacząć od podstaw?! Zapraszamy, te zajęcia są dla Ciebie
W ramach zająć poznajemy podstawy szkicu i budowania perspektywy. Wspólnie przejdziemy od martwej natury po prace z modelem. Poprzez poznawanie różnorodnych technik i malarskich trików nabierzesz biegłości w posługiwaniu się ołówkiem i pędzlem. Nauczysz się poszukiwać własnych rozwiązań.

Zajęcia prowadzi Czesław Fankindejski:

Urodzony w Starogardzie Gdańskim w roku 1981. Absolwent Wydziału Rzeźby Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom (2009) w pracowni profesora Stanisława Radwańskiego. W pracy artystycznej łączy rzeźbę i teatr - działa w teatrze ulicznym "Feta" w Gdańsku.

 ---------------------------

Nauka gry na bębnach (instr. Marek „Ajssu” Malinowski)

W trakcie zajęć przyswoimy techniki gry na afrykańskich bębnach djembe (bębny prowadzące, solowe i akompaniujące). Skupimy się na wypracowaniu techniki gry, naukę tradycyjnych rytmów afrykańskich oraz budowanie aranżacji. Zadbamy też o elementy solowych improwizacji, a całość urozmaicamy dobrą zabawą.
Wspólne muzykowanie, oprócz rozwoju rytmiki i koordynacji ruchowej, ma również walory rozrywkowe, edukacyjne, kulturowe. Ponadto zajęcia są potężną dawką radości i energii. Realizowanie siebie poprzez rytm przynosi satysfakcję, wpływa na wzrost poczucia pewności siebie, neutralizuje stres, poprawia koncentrację. Współtworzenie spójnej melodii jednoczy uczestników oraz zachęca do przekraczania własnych granic.
O prowadzącym:
Marek „Ajssu” Malinowski, multiinstrumentalista, instruktor, muzyk trójmiejskiego zespołu Cocodjembe. W trakcie rozwoju swojej muzycznej pasji zgłębiał różnorodne style, przechodził wiele transformacji. Już w domu rodzinnym odkrył, że muzyka jest jak język i zaczął poszukiwać form własnej ekspresji. Podstawy muzyki przyswoił grając na instrumentach klawiszowych. Następnie pochłonęły go realia bitów i rymów, w których jako MC i producent przemierzał świat hip-hopu w składzie „Prości Ludzie”. Rozwinął w sobie także miłość do reggae i dub, czego owocem był współudział w założeniu zespołu „Root Wise” oraz występowanie jako muzyk klawiszowy w zespole "Kompanija". Pozytywne wibracje reggae zabrały go do korzeni muzyki, gdzie pokochał naturalne brzmienie bębnów. Od tej pory skupił się wokół etnicznej muzyki perkusyjnej krajów Afryki Zachodniej. Fascynuje go zarazem prostota instrumentów jak i złożoność formy, gdzie niezliczone kombinacje podstawowych dźwięków tworzą misterne kompozycje. W świecie bębniarskim działa już blisko 11 lat, prowadzi warsztaty, organizuje eventy i animuje akcje społecznościowe.

 

 ----------------------------------------------

 

Regulamin odpłatności

 

W sezonie 2020/2021 obowiązują następujące formy odpłatności do wyboru: kwartalna, miesięczna lub za pojedyncze zajęcia.

 

Wysokość poszczególnych opłat wg. cennika zajęć stałych w Plamie GAK:

 

 1. 1.     Ceramika w okresie pandemii COVID-19

zajęcia 1 raz w tyg. przez 2 godz.:  poj. zajęcia – brak /  miesiąc - 120 zł / kwartał – 320 zł (od 7 roku życia)

 1. 2.     Plastyka dla dzieci

zajęcia 1 raz w tyg. przez 2 godz.:  poj. zajęcia – 40 zł /  miesiąc - 120 zł / kwartał – 320 zł (od 5-9 lat oraz 10-13 lat)

 1. 3.     Linoryt

zajęcia 1 raz w tyg. przez 3 godz.:  poj. zajęcia – 40 zł /  miesiąc - 140 zł / kwartał – 380 zł (od 16 roku życia)

 1. 4.     Rysunek i malarstwo

zajęcia 1 raz w tyg. przez 3 godz.:  poj. zajęcia – 40 zł /  miesiąc - 120 zł / kwartał – 320 zł (od 14 roku życia)

 1. 5.     Tkanina artystyczna

zajęcia 1 raz w tyg. przez 3 godz.:  poj. zajęcia – 30 zł /  miesiąc - 100 zł / kwartał – 250 zł (od 16 roku życia)

 1. 6.     Warsztaty gry na bębnach

zajęcia 1 raz w tyg. przez 2 godz.:  poj. zajęcia – 40 zł /  miesiąc - 120 zł / kwartał – 310 zł (od 16 roku życia)

 1. 7.     Kreatywne pisanie

zajęcia 1 raz w tyg. przez 2 godz.:  poj. zajęcia – 40 /  miesiąc - 110 zł / kwartał – 290 zł (od 16 roku życia)

 

 

UWAGA!!! Wszystkie odpłatności należy regulować PRZED przystąpieniem do zajęć.

 

Uiszczenie odpłatności za jednorazowe uczestnictwo jest dopuszczalne tylko w przypadkach:

 1. Wpisu uczestnika na listę zajęć podczas trwania miesiąca (wnosi się odpłatność obliczoną wg stawki za uczestnictwo w pojedynczych zajęciach pomnożonej przez ilość zajęć, w których będzie uczestniczył do końca miesiąca lub opłaca stałą stawkę miesięczną),
 2. W celu jednorazowego przetestowania zajęć przez uczestnika, o ile bierze on udział w zajęciach po raz pierwszy,

Miesięczna odpłatność za zajęcia obliczana będzie proporcjonalnie do ilości zajęć w przypadkach:

 1. W miesiącach, w których zaplanowano mniejszą ilość zajęć (ferie zimowe, święta, m-c czerwiec, itp.),
 2. Jeżeli zajęcia zostaną odwołane z winy organizatora, pod warunkiem, że nie wyznaczono innego terminu zajęć.

 

Zapisy, regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące terminów zajęć i odpłatności w „Plama” GAK (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa, te. 58 557 42 47) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 20.00.

 

____________________________