komiks w Plamie

 [Zdjęcie przedstawia książki i zeszyty komiksowe.]

 

Jesienią przygotowaliśmy coś dla miłośników powieści graficznych, warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w rysowaniu oraz dla tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z komiksem.

Zaplanowane są cztery spotkania  stacjonarnie w Plamie  (w każdy poniedziałek października) oraz dwa spotkania online na naszym kanale YouTube PlamaGAK.

Każde zajęcia będą poświęcone konkretnym zagadnieniom z dziedziny komiksu. Uczestnicy warsztatów poznają historię komiksu, nauczą się jak tworzyć scenariusze, planować kadry, plansze i kreować postacie.  Zaplanowaliśmy także spotkanie (online) z przedstawicielem wydawnictwa Kultura Gniewu, który opowie trochę o swojej pracy i  przedstawi najciekawsze publikacje.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona, aby wziąć udział w warsztatach należy przesłać zgłoszenie na adres plama@gak.gda.pl (w tytule wiadomości prosimy wpisać "komiks w Plamie". 

 

Harmonogram: 

Harmonogram zajęć w Plamie:
5 października g. 17:30 - warsztaty graficzne z Kubą Babczyńskim  

12 października g. 17:30 - warsztaty graficzne z Kubą Babczyńskim 
19 października g.17:30 - warsztaty  jak tworzyć scenariusze i kreować postacie z z Piotrem Szulcem
22 października g. 17:30 - warsztaty  jak tworzyć scenariusze i kreować postacie z z Piotrem Szulcem

 

Na zajęcia stacjonarne w Plamie obowiązują mailowe zapisy, ilość miejsc ograniczona. 

Na miejscu zachowany jest rygor sanitarny, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia oświadczenia dot. COVID.  

 // BRAK MIEJSC NA ZAJĘCIA STACJONARNE

 

REGULAMIN-Komiks-w-Plamie.pdf

 

Harmonogram zajęć online:

8 października 17:30 - Wprowadzenie w świat komiksu, spotkanie + Q&A z Jerzym Szyłakiem

22 października 18:00 - Spotkanie z przedstawicielem wydawnictwa Kutura Gniewu Szymonem Holcmanem.

 

Spotkania online realizowane na platformie YouTube plamaGAK z możliwością zadawania pytań za pośrednictwem okienka topczatu.

__

 

Warsztaty poprowadzą:

Kuba Babczyński – Rysownik komiksów, plakacista, ilustrator, wykładowca i edukator. Autor ilustracji do takich prac jak „Ballada o Eulalii” (2005) do scenariusza Jerzego Szyłaka, „Miasto z Widokiem” (2013) do scenariusza Elżbiety Żukowskiej, „Olimpia z Gdańska” (2015) do scenariusza Piotra Szulca.

 

Prof. dr hab. Jerzy Szyłak – Autor licznych artykułów i książek o historii i teorii komiksu (m.in. Komiks w szponach miernoty, Druga strona komiksu, Komiks i okolice kina). Swoją pracę magisterską, doktorska jak i habilitację napisał na temat komiksu. Wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Piotr Szulc -  autor scenariuszy do komiksów, animacji, gier miejskich oraz prowadzący warsztaty z pracy twórczej. Laureat Grand Prix w konkursie na krótką formę komiksową oraz nagrody Wydawnictwa Kultura Gniewu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi 2017 za pracę „Król” (rys. Kamila Kozłowska).

 

Szymon Holcman – absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współwłaściciel wydawnictwa Kultura Gniewu, publikującego komiksy najlepszych współczesnych twórców z Polski i świata. Juror wielu komiksowych konkursów. Za działalność wydawniczą nominowany był w 2013 roku do nagrody TVP Kultura – Gwarancje Kultury w kategorii „Menadżer kultury”.

 

 

Warsztaty realizowane w ramach projektu Twój Wymarzony Dom Kultury.