Drodzy Widzowie,

 

 

sytuacja związana z panującą na świecie pandemią koronawirusa, postawiła nas przed trudnym wyborem. Przez ostatnie tygodnie intensywnie zmagaliśmy się z decyzją dotyczącą tegorocznej edycji festiwalu FETA. Mieliśmy nadzieję, że mimo wszystko uda nam się ją zrealizować w ustalonym wcześniej terminie. Niestety niejasna sytuacja związana z przepisami administracyjnymi, problemy z działaniami logistycznymi oraz trudna sytuacja finansowa, zmusiły nas do podjęcia decyzji o odwołaniu XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

 

Nie jest to dla nas łatwe, ponieważ XXIV FETA miała być wyjątkowa i sentymentalna. Włożyliśmy w nią już kilka miesięcy intensywnej pracy. Chcieliśmy w tym roku pożegnać się teatralnie i kolorowo z Dolnym Miastem oraz Starym Przedmieściem, które wkrótce bezpowrotnie się zmienią, i o ile pojawią się tam nowe ciekawe inwestycje, to nie będzie już miejsca na duże widowiska teatralne. W programie festiwalu znaleźć się miały piękne spektakle z całej Europy, które idealnie wpisałyby się w przestrzeń. A i same dzielnice miały być dla Państwa bohaterami festiwalu.

 

Tym bardziej liczymy na Państwa dobrą energię i obecność na kolejnej edycji FETY, w lipcu 2021, na którą czekamy z niecierpliwością.

 

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować naszym Sponsorom i Partnerom za gotowość do współpracy i wspierania naszego festiwalu.

 

 

 

Życzymy Państwu zdrowia i uśmiechu.

 

A my już zabieramy się do pracy nad edycją 2020 +1!

 

 

 

Z poważaniem

 

Zespół Biura Festiwalu FETA

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________

FETA 2019

 

XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA za nami!

Festiwal odbył się w dniach 11-14 lipca 2019. Pierwsze dwa dni Feta żegnała się, przynajmniej na jakiś czas, z Dolnym Miastem i Starym Przedmieściem, natomiast 13 i 14 lipca przeniosła się w przestrzenie Głównego Miasta, Starego Miasta, Długich Ogrodów oraz Stoczni.   

 

W ciągu 4 dni festiwalu wystąpiło 18 teatrów z 8 krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Francji, Włoch, Hiszpanii, Danii oraz Holandii. Wśród nich aż 10 teatrów zagranicznych. W tym m.in. Voala, Cie Bivouac, Dansk Rakkerpak, Mr Pejo’s Wandering Dolls czy InZhest.  Nie zabrakło też sław polskiej sceny widowisk ulicznych. Gdańsk odwiedzili m.in. warszawski Teatr Akt i Teatr Pantomimy MIMO, czy wrocławski Teatr Formy.  Teatry zaprezentowały łącznie 22 różne spektakle. W sumie odbędzie się około 70 prezerakietantacji.

 

Spektaklem finałowym był „Muaré Experience”, który odbył się na Placu Zebrań Ludowych. Spektakl jest kombinacją koncertu rockowego oraz podniebnego widowiska akrobatycznego. Publiczność miała okazję podziwiać wyrafinowane choreograficzne kompozycje w wykonaniu hiszpańskiego teatru Voala. Szybującym artystom towarzyszyła rockowa muzyka, wykonywana na żywo przez brytyjsko-argentyński zespół Duchamp Pilot. 

 

 

Do zobaczenia na FECIE 2020!

 

66623450 2581118961932690 118851456001376256 o2